| Description |
|---|
Special item Available. Best Offers Best Quality 13''x4'' Ear To Ear Silk Base Frontal Closure With Hidden Knot Brazilian Body Wave Frontals. Evaluate your cheap price with finest worth online store. Get your discount price product with trust store Shopping online. Content Review : Best Quality 13''x4'' Ear To Ear Silk Base Frontal Closure With Hidden Knot Brazilian Body Wave Frontals Cheapest Price !! Best Quality 13''x4'' Ear To Ear Silk Base Frontal Closure With Hidden Knot Brazilian Body Wave Frontals. Order around the merchant online searching and browse testimonies. Should you be trying to findBest Quality 13''x4'' Ear To Ear Silk Base Frontal Closure With Hidden Knot Brazilian Body Wave Frontalswith probably the most successful worth. This may be the most productive offers for you. Where you might find these item is by online looking stores? Read the guide on Best Quality 13''x4'' Ear To Ear Silk Base Frontal Closure With Hidden Knot Brazilian Body Wave Frontals Now, it is best value. consequently do not shed it. |
| Specification | Details |
|---|---|
| Item Type | Lace Frontal |
| Material | Human Hair |
| Lace Size | 13" x 4" |
| Density | 130% |
| Net Weight | 70g~100g |
| Base Material | Swiss Lace |
| Color Type | Pure Color |
| Type | Silk Top Lace Front |
| Suitable Dying Colors | All Colors |
| Color of Lace | Medium Brown |
| Texture | Body Wave |
| Made Method | Hand Tied |
| Can Be Permed | Yes |
| Human Hair Type | Brazilian Hair |
| Model Number | silk base frontal |
| Material Grade | Virgin Hair |
| Part design | free part middle part 3 part side part lace frontal closure |
| Hair grade | 7A |
| Hair density | 130% full density |
| Hair color | Jet black 1#, Natural color 1B#, collected from donor directly |
| Lace size | 13"*4" |
| Lace color | Medium brown for black women |
| Hidden knots | yes |
| Baby Hair | in the front |
| Free shipping | DHL/TNT Free shipping, just 3~4 days delivery |
| silk base frontal | silk base frontal |
| Product Keywords |
|---|
| hair extensions pony tail, silk hair rollers, hair silk,cheap hair extensions pony tail,high quality silk hair rollers, buy hair silk, free shipping hair silk |
